Imetamisnõustamine

Emapiim on parim, mida ema saab oma lapsele anda tema elutee alguses. Rinnaga toitmine on mugav – emapiim on alati soe, puhas ja kaasas. See on ka kõige odavam ja keskkonnasõbralikum toitmisviis. Rinnapiimas on kõik kasvamiseks vajalikud toitained lapse jaoks õiges koguses ja vahekorras. See on lapsele kergesti seeditav ning hästi omastatav. On oluline, et laps saaks esimesed kuus elukuud ainult rinnapiima ning seejärel rinnapiima koos eakohase tahke toiduga esimese eluaasta lõpuni ja kauemgi.

Paljudel emadel-lastel sujub toitmine kohe, mõnel mitte. Kui vajad abi, võta julgelt ühendust imetamisnõustajaga.

Millal imetamisnõustaja poole pöörduda?

– Alati, kui on mistahes küsimus rinnaga toitmise kohta mistahes vanuses lapsega.

– Kui oled lapseootel ja soovid eelinfot, kuidas ja millal imetamisega alustada või soovid arutada eelmist imetamiskogemust.

– Kui rinnaga toitmine on valus.

– Kui vastsündinu imeb vähem kui 8 korda ööpäevas.

– Kui rinnalaps pissib esimestel elukuudel vähem kui 6-8 x ööpäevas.

– Kui laps ei võta kaalus piisavalt juurde.

– Kui sulle tundub, et piima ei ole piisavalt.

– Kui rinnas on kõva tükk või kahtlustad rinnapõletikku.

– Kui laps on rinna otsas rahutu või keeldub imemast.

– Kui saabub aeg anda lisatoitu – millal, millist ja kui palju?

– Kui oled teelahkmel, kas ja kuidas imetamist jätkata või lõpetada.

HINNAKIRI

E-kirja- ja telefonikonsultatsioon on tasuta. Eelistatum oleks telefoni teel, nii saab vajadusel lisaküsimusi küsida ja saate vastuse kiiremini. Põhjalikuma info saamiseks oleks parem kohtuda. Helista tel. 56461279 või kirjuta kairi@lusti.ee.

Imetamisnõustamine kodukülastusena kliendi kodus 40 eur (kui see hind on sulle üle jõu käiv, kuid imetamisnõu on vaja, siis võta kindlasti ühendust ja leiame lahenduse). Tulen koju Saku vallas ja kokkuleppel lähiümbruses – Nõmme, Pääsküla, Laagri, Saue, Kohila, Aespa, Hageri, vahel ka Viimsi ja Merivälja. Aega kulub tavaliselt ~60 min, vajadusel kauem.

Soovi korral räägime ka beebi vannitamisest, esimestest võimlemisvõtetest, riietamisest, tervisest, arengust jms, mis beebi puhul oluline on ja teile küsimusi tekitab, kuid siis võib külastusaeg olla veelgi pikem. Kohtumise võime kokku leppida meili teel või telefonitsi. Töötan ka pühade ajal ja nädalavahetuseti, kui vaba olen ja aeg sobib.

Korduvkülastus sama probleemi jätkudes 20 eur.

Sakust kaugemale sõites lisandub transpordikulu (0,30 eurot iga edasi-tagasi sõidukilomeetri kohta). Kui olen nagunii Viimsi pool, siis ei lisandu kilomeetrihinda Sakust alates.

Minult saab laenutada beebikaalu, kui see hetkel vaba on. Laenutuse hind 5 eur/ 1 kuu, 12 eur/3 kuud. Kätte saab Sakust või võtan nõustama tulles kaasa, kui eelnevalt soovi avaldate.

Olen UNICEF`i imetamisnõustajate baaskoolituse läbinud imetamisnõustaja al. 2003 aastast ning kuulun samast ajast ka Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingusse (SIET). Hiljem läbinud mitmeid täiendkoolitusi.

Imetamisnõustaja Kairi Koolme, tel. 56461279, e-mail: kairi@lusti.ee

Lisainfot imetamise ja erinevates piirkondades tegutsevate nõustajate kohta leiad www.siet.ee.

Väga palju lugemismaterjali (eesti keeles) imetamisest ja rinnapiimast: https://www.perekool.ee/artiklid/category/artiklid/emapiimatarkus/

Ka siit leiad huvitavat infot, näiteks imikute gaasivaludest: https://www.okobeebi.ee/?cat=21

Alates 2019 aastast on Eestis avatud imetamisnõustamise telefoniliin: 59 095 500 eesti keeles teisipäeviti kl 17.00-20.00 ja reedeti 10.00-13.00, vene keeles kolmapäeviti kl 19.00-21.00 ja pühapäeviti kl 18.00-20.00. Telefonile vastavad Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu nõustajad.