Võimlemine

Beebide ja väikelaste võimlemine Sakus. Võimleme koos oma lapsed suuremaks, julgemaks, tugevamaks, osavamaks, loovamaks ja nutikamaks!

2019/2020 õppeaasta võimlemise tunniplaan. 

Tunnid toimuvad teisipäeviti Sakus (Rimi II korrusel). Esimene tund 17. septembril, vabade kohtade olemasolul võib liituda kogu aasta jooksul (beebisid võib alati juurde tulla, kõndijate grupis ei pruugi ruumi olla).

9.45 kõndijate I grupp (1-3a)
10.45 kõndijate II grupp (1-3a)
11.45 vanemad beebid (kes juba roomavad või enam üldse selili ei püsi, umbes 6k+)
12.30 nooremad beebid (2-6k)

Tundi registreerimiseks saada e-mail kairi[ät]lusti.ee järgmiste andmetega: 

lapse ees- ja perekonnanimi, sünniaeg, oma nimi, kontakttelefon ja kuhu gruppi soovid tulla. Kui soovid lisainfot, kirjuta või helista 56461279, Kairi.

Registreerimine on ühekordne – kui kirja paned, siis oled kuni õppeaasta lõpuni kirjas ja võimlema oodatud (kohast võid muidugi ka loobuda, kui enam tulla ei soovi). Iga kord eraldi uueti tulekust ette teatama ei pea.

——————————————————————————————-

Mis maksab? Ühe tunni hind on 8 eur. Tasumine kohapeal sularahas. Saab osta ka 4-korra kaardi, siis ei pea iga kord sularaha kaasas kandma, küll aga peaks siis kaasas olema kaart. Kaardi maksumus on 28 eur (see teeb 1 korra hinnaks 7 eur). Kaart kehtib õppeaasta lõpuni (maikuuni). Võimalik tasuda ka ülekandega arve alusel.

Kus?  Tallinna mnt 4, Saku, Pilatese stuudio 5NÖÖPI ruumides. See on Saku Rimi  maja II korrusel, uks on Tallinna mnt pool.
Vankrid saab sõidutada sisse ja jätta allkorrusele. Autole tuleks leida parkimiskoht poe taga või seal ümbruses, nt üle tee on suurem parkla.

Mida kaasa võtta? Selga mugav riietus nii lapsele kui endale, sest liigutada saavad nii emad/isad kui lapsed. Kõndivatel lastel võiks jalas olla mittelibiseva tallaga jalatsid (nt sandaalid, tossud) või on paljajalu (mitte sokkides-sukkpükstes ega “piduritega” sokkides). Lapsevanemad, kes ei taha sokkis olla, võivad kasutada vahetusjalatseid. 2-5-kuustel beebidel võiks kaasas olla ka aluslina või tekike, millel laps saab pikutada.

Kui puudud pikemalt (nt oled reisile minemas), siis anna sellest treenerile tunnis teada. Kui loobud kohast, siis anna sellest kindlasti teada kas e-maili teel või treenerile. Üksikpuudumisest ei ole tarvis teavitada.

Jälgi meid facebookis, nii saad uudistega mugavalt kursis olla: https://www.facebook.com/Titatunnid

 

Siit näed 2014 a võimlejate suvetantsu esinemisvideot: https://www.youtube.com/watch?v=hNN0rL5HuxQ

Milleks väikelastega võimelda? Kehaline arendamine on lapse üldises arengus väga oluline. Füüsilise liikumise kaudu toimub  aju areng ning areneb loovus. Kergemate harjutuste ja massaažiga võib alustada juba varsti pärast lapse sündi. Tundi on oodatud lapsed al 2-3-kuu vanusest.

Kui beebil on võimalus tunnetada oma keha erinevates asendites, arendab see aju, tasakaalu, koordinatsiooni, mälu ja maailmataju. Võimlemine sobib ka gaaside ja rahutuse leevendamiseks või lihtsalt igavuse peletamiseks. Lisaks rõõm koos ema, isa või vanaemaga tegutsemisest, mis loob suurema läheduse, armastuse ja teineteisemõistmise tunde mõlemale osapoolele.

Võimlemas käimine on kasulik ka emadele – saate ise mõnusa füüsilise koormuse ja pääsete kodust välja teiste emade seltsi, et ühiselt muresid-rõõme jagada, kogemusi vahetada või nõu küsida.

Suuremate (1+ a) laste tunnis on suur rõhk erinevate liikumisviiside, tasakaalu ja koordinatsiooni harjutamisel, aga ka mõtlemisülesannetel läbi liikumise (värvid, loendamine, rühmitamine). Kasutame  lõbusaid vahendeid – rõngaid, palle, pulki, ämbreid, rätikuid, sulgi jms.

Beebide tunnis õpitud harjutusi ja akrobaatilisi võtteid saab ja lausa peakski kasutama kodus igapäevaselt. Varasest lapsepõlvest regulaarselt võimelnud ja ujunud lapsed on edaspidigi tervemad, tugevamad, koostöövalmimad, tähelepanelikumad ja julgemad.

2-kuune võimleja

2-kuune võimleja

voimlbeebi

1-2-aastased suurtel pallidel

 

 

 

 

 

 

8-12-kuused ülevalt alla kukerpalli tegemas

8-12-kuused langevarjukarussellil