Võimlemine

Beebide ja väikelaste võimlemine Sakus. Võimleme koos oma lapsed suuremaks, julgemaks, tugevamaks, osavamaks, loovamaks ja nutikamaks!

———————————————————

2022/2023 hooaja tunniplaan. Tunnid toimuvad kolmapäeviti Sakus, Teaduse tn 1 (3. korruse saalis).

K kl 9.15 -10.00 kõndijad lapsed (1-4-aastat)

K kl 10.15-11.00 vanemad beebid (al 6 kuud, kes enam selili ei püsi ja ringi liiguvad, kuid veel ise ei kõnni)

K kl 11.10-11.40 pisibeebid (2,5 kuud kuni 5-6 kuud)

Registreerimine tundi ja lisainfo: kairi@lusti.ee (lapse nimi, vanus, tel., e-mail). Lisainfo: 56461279 (treener Kairi).

Kus?  Sakus, Teaduse tn 1, gümnaasiumi ja raamatukoguga samas hoones asuva Saku Valla Kultuurikeskuse 3. korruse peeglisaalis. Sisenemine endise postkontoriga samast maja otsatiivast. Vankrid saab viia maja peaustest sisse (jätta kahe ukse vahele), kuid siis tulge õue tagasi ja üles 3. korrusele ikka kultuurikeskuse sildiga uksest, mitte koolimaja trepist ja koridoridest.

Mida kaasa võtta? Selga mugav riietus nii lapsele kui endale, sest liigutada saavad nii emad/isad kui lapsed. Kõndivatel lastel võiks jalas olla mittelibiseva tallaga jalatsid või veelgi parem on olla paljajalu (mitte sokkides-sukkpükstes ega “piduritega” sokkides). Lapsevanemad, kes ei taha sokkis olla, võivad kasutada vahetusjalatseid. 2-5-kuustel beebidel võiks kaasas olla ka aluslina või tekike, millel laps saab pikutada. Matid on kohapeal olemas.

Palju maksab? Kohatasu on 4 eurot kuus – see tagab koha grupis ja ei sõltu sellest, kas oled puudunud või mitte, kas kuu jooksul on 3 või 4 või 5 tundi (sõltuvalt kuu pikkusest, pühadest). Kohatasule lisandub 7 eur käidud tunni eest. Näiteks: kui kuus on 4 tundi, siis on hind kokku 32 eurot kuus. Kui käid kohal 2 korda, siis tuleb hinnaks 18 eurot kuus. Kui kuu jooksul on 5 tundi (ja oled kõigis osalenud), siis on hinnaks 39 eurot.  Kui tundides osaleb ühest perest 2 last, siis teise lapse eest eraldi kohatasu ei ole, teise lapse eest maksate 4 eur käidud korra eest.  Tasumine toimub kas sularahas kohapeal või ülekandega arve alusel.

Jälgi meid facebookis, nii saad uudistega mugavalt kursis olla: https://www.facebook.com/Titatunnid

Siit näed 2014 a võimlejate suvetantsu esinemisvideot: https://www.youtube.com/watch?v=hNN0rL5HuxQ

Milleks väikelastega võimelda? Kehaline arendamine on lapse üldises arengus väga oluline. Füüsilise liikumise kaudu toimub  aju areng ning areneb loovus. Kergemate harjutuste ja massaažiga võib alustada juba varsti pärast lapse sündi. Tundi on oodatud lapsed al 2-3-kuu vanusest.

Kui beebil on võimalus tunnetada oma keha erinevates asendites, arendab see aju, tasakaalu, koordinatsiooni, mälu ja maailmataju. Võimlemine sobib ka gaaside ja rahutuse leevendamiseks või lihtsalt igavuse peletamiseks. Lisaks rõõm koos ema, isa või vanaemaga tegutsemisest, mis loob suurema läheduse, armastuse ja teineteisemõistmise tunde mõlemale osapoolele.

Võimlemas käimine on kasulik ka emadele – saate ise mõnusa füüsilise koormuse ja pääsete kodust välja teiste emade seltsi, et ühiselt muresid-rõõme jagada, kogemusi vahetada või nõu küsida.

Suuremate (1+ a) laste tunnis on suur rõhk erinevate liikumisviiside, tasakaalu ja koordinatsiooni harjutamisel, aga ka mõtlemisülesannetel läbi liikumise (värvid, loendamine, rühmitamine). Kasutame  lõbusaid vahendeid – rõngaid, palle, pulki, ämbreid, rätikuid, sulgi jms.

Beebide tunnis õpitud harjutusi ja akrobaatilisi võtteid saab kasutada kodus igapäevaselt. Varasest lapsepõlvest regulaarselt võimelnud ja ujunud lapsed on edaspidigi tervemad, tugevamad, koostöövalmimad, tähelepanelikumad ja julgemad.

voimlbeebi

1-2-aastased suurtel pallidel

8-12-kuused ülevalt alla kukerpalli tegemas

8-12-kuused langevarjukarussellil