Võimlemine

Beebide ja väikelaste võimlemine Sakus. Võimleme koos oma lapsed suuremaks, julgemaks, tugevamaks, osavamaks, loovamaks ja nutikamaks!

2020/2021 õppeaasta võimlemistundidega alustasime 14. septembril. Tunnid toimuvad esmaspäeviti.

 

Kl 10.15 1-3-aastased kõndijad

Kl 11.15 vanemad beebid (~6-12 kuud ja vanemad, kes veel ise ei kõnni)

Kl 12.00 pisibeebid (2-6-kuused, kes veel aktiivselt ei liigu ega rooma)

Vabu kohti on vaid kõige nooremate beebide gruppi. Registreerimiseks saada e-mail lapse nime, sünniaja ja oma kontakttelefoniga: kairi@lusti.ee

——————————————————————————————-

Kus?  Sakus, Teaduse tn 1, gümnaasiumimaja ja raamatukoguga samas hoones asuva Saku Valla Kultuurikeskuse 3. korruse peeglisaalis (endine vallamaja). Sisenemine postkontoriga samast majatiivast, kuid teiselt poolt maja. Vankrid saab viia maja peaustest sisse (jätta kahe ukse vahele), kuid siis tulge õue tagasi ja üles 3. korrusele ikka kultuurikeskuse uksest, mitte koolimaja trepist ja koridoridest.

Mida kaasa võtta? Selga mugav riietus nii lapsele kui endale, sest liigutada saavad nii emad/isad kui lapsed. Kõndivatel lastel võiks jalas olla mittelibiseva tallaga jalatsid või veelgi parem on olla paljajalu (mitte sokkides-sukkpükstes ega “piduritega” sokkides). Lapsevanemad, kes ei taha sokkis olla, võivad kasutada vahetusjalatseid. 2-5-kuustel beebidel võiks kaasas olla ka aluslina või tekike, millel laps saab pikutada. Matid on kohapeal olemas.

Palju maksab? Üksiktunni hind on 8 eur ja 4x 28 eur (korra hind on siis 7 eur). 4x pääse kehtib 3 kuud. Kui tunnis osaleb ühest perest 2 last, siis on teine laps poole hinnaga. Tasumine kas sularahas kohapeal või ülekandega arve alusel.

Jälgi meid facebookis, nii saad uudistega mugavalt kursis olla: https://www.facebook.com/Titatunnid

 

Siit näed 2014 a võimlejate suvetantsu esinemisvideot: https://www.youtube.com/watch?v=hNN0rL5HuxQ

Milleks väikelastega võimelda? Kehaline arendamine on lapse üldises arengus väga oluline. Füüsilise liikumise kaudu toimub  aju areng ning areneb loovus. Kergemate harjutuste ja massaažiga võib alustada juba varsti pärast lapse sündi. Tundi on oodatud lapsed al 2-3-kuu vanusest.

Kui beebil on võimalus tunnetada oma keha erinevates asendites, arendab see aju, tasakaalu, koordinatsiooni, mälu ja maailmataju. Võimlemine sobib ka gaaside ja rahutuse leevendamiseks või lihtsalt igavuse peletamiseks. Lisaks rõõm koos ema, isa või vanaemaga tegutsemisest, mis loob suurema läheduse, armastuse ja teineteisemõistmise tunde mõlemale osapoolele.

Võimlemas käimine on kasulik ka emadele – saate ise mõnusa füüsilise koormuse ja pääsete kodust välja teiste emade seltsi, et ühiselt muresid-rõõme jagada, kogemusi vahetada või nõu küsida.

Suuremate (1+ a) laste tunnis on suur rõhk erinevate liikumisviiside, tasakaalu ja koordinatsiooni harjutamisel, aga ka mõtlemisülesannetel läbi liikumise (värvid, loendamine, rühmitamine). Kasutame  lõbusaid vahendeid – rõngaid, palle, pulki, ämbreid, rätikuid, sulgi jms.

Beebide tunnis õpitud harjutusi ja akrobaatilisi võtteid saab kasutada kodus igapäevaselt. Varasest lapsepõlvest regulaarselt võimelnud ja ujunud lapsed on edaspidigi tervemad, tugevamad, koostöövalmimad, tähelepanelikumad ja julgemad.

2-kuune võimleja

2-kuune võimleja

voimlbeebi

1-2-aastased suurtel pallidel

 

 

 

 

 

 

8-12-kuused ülevalt alla kukerpalli tegemas

8-12-kuused langevarjukarussellil