Tantsurühm

Laste rahvatantsurühm Lustipõnnid kasvas välja meie väikestest võimlejatest, kes algul osalesid beebide tundides, siis mudilaste võimlemistunnis ja seejärel 1.-4. klassi võimlemisrühmas, millega käidi nii võimlemispidudel kui ka noorte tantsupeol. 2023/24. hooajast ollakse tantsurühm, kus tantsivad 1.-4. klassi poisid ja tüdrukud. Hetkel on rühmas kohad täis, uusi tantsijaid võetakse vastu vaid vabade kohtade olemasolul või asendusliikmeks (võib käia trennis, kuid ei pruugi saada kõigile esinemistele, kui põhikoosseisust keegi ei puudu).

Et treeningud oleks mitmekülgsed, arendavad ja lõbusad, teeme nii üldfüüsilist trenni, mängulist võimlemist abivahenditega (pallid, siidirätikud jms), liikumismänge, õpime erinevaid tantse (showtantsud, pärimustantsud, rahvatantsud, võimlemispeo võimlemiskavad).

Eesmärgiks lisaks heas seltskonnas lõbusale treenimisele on osalemised erinevatel esinemistel – võimlemispeod, tantsupeod (Harjumaa tantsupidu, üldtantsupidu), tantsuolümpia ja väiksemad esinemised lastevanematele paaril korral aastas. Kunagi jõuame esinema ehk isegi väljaspoole Eestit. Oodatud on esinemiskutsed!

Treeningud toimuvad 1x nädalas pühapäeviti. Koolivaheaegadel toimuvad pikemad trennipäevad või päevalaagrid külalistreeneritega. Enne tähtsamaid esinemisi toimuvad lisaproovid.

Trenni tulemusena paraneb laste vastupidavus, pingutusoskus, koordinatsioon, rütmitunne, teistega arvestamine, koostööoskus ja suhtlemine. Trennilapsed saavad juurde uusi sõpru ning esinemisjulgust. Lisaks õpitakse hindama ja kandma Eesti rahvarõivaid. Oluline on distsipliin – regulaarne osavõtt treeningutest, kuhu saabutakse hilinemiseta, esinemistel kantakse ühtset riietust, lisaks on lastel ühesugused nimelised trennisärgid.

2024. aastal on meie suureks unistuseks saada rühmale rahvarõivad. Kuna 16 komplekti uute rahvarõivaste hankimine on väga kallis, siis on oodatud annetused. Ka tantsulastega koos kodukohvikuid jms tehes või esinemas käies püüame rahvarõivaste ostuks raha koguda. Iga väikseimgi panus on oodatud!

Saku Lustipõnnide katusorganisatsiooniks (sh arvete väljastajaks) on OÜ Kütteprojekt – perefirma, mille üheks väikeseks haruks on Lustipõnnid, kuid põhitegevus on kütte- ja ventilatsiooniprojektide tegemine.

Kuutasu on 15 eur, lisatrennid/laagripäevad on lisatasu eest. 2023/24 hooajal toetab tantsurühma tegevust Saku vald (kuid ei toeta rahvarõivaste soetamist).

Lustipõnnide tantsurühma juhendab Kairi Koolme (kairi@lusti.ee), abijuhendajaks on Siret Vaiklo.