Beebide ja väikelaste võimlemine Sakus. Võimleme koos oma lapsed suuremaks, julgemaks, tugevamaks, osavamaks, loovamaks ja nutikamaks!
———————————————————
2024/25 hooaja tunniplaan:
R 9.15 – vanemad beebid (6-12k)
R 10.00 – 1-3-aastased lapsed
R 11.00 – pisibeebid (2-6k)
Esimesed tunnid 6. septembril. Liituda võib kogu õppeaasta jooksul.
Registreeru tundi: https://forms.gle/2UxSHiJYrD3QtHTz6 Registreerimine on ühekordne – kui oled ankeedi täitnud, on laps nimekirjas kuni suveni. Kui soovid vahepeal kohast loobuda, siis palun anna sellest teada.
Kus? Sakus, Teaduse tn 1, gümnaasiumi ja raamatukoguga samas hoones asuva Saku Valla Kultuurikeskuse 3. korruse peeglisaalis. Sisenemine endise postkontoriga samast maja otsatiivast. Vankrid saab viia maja peaustest sisse (jätta kahe ukse vahele), kuid siis tulge õue tagasi ja üles 3. korrusele ikka kultuurikeskuse sildiga uksest, mitte koolimaja trepist ja koridoridest.
Mida kaasa võtta? Selga mugav riietus nii lapsele kui endale, sest liigutada saavad nii emad/isad kui lapsed. Kõndivatel lastel võiks jalas olla mittelibiseva tallaga jalatsid või veelgi parem on olla paljajalu (mitte sokkides-sukkpükstes ega “piduritega” sokkides). Lapsevanemad, kes ei taha sokkis olla, võivad kasutada vahetusjalatseid. 2-5-kuustel beebidel võiks kaasas olla ka aluslina või tekike, millel laps saab pikutada. Matid on kohapeal olemas.
Palju maksab? 8 eur kord. Kui ühest perest osaleb 2 last samal päeval, siis teine on poole hinnaga ehk kokku 12 eur. Tasumine toimub kas sularahas kohapeal või ülekandega arve alusel kuu lõpus käidud kordade eest.
Jälgi meid Facebookis, nii saad uudistega mugavalt kursis olla: https://www.facebook.com/Titatunnid
Siit näed 2014 a võimlejate suvetantsu esinemisvideot: https://www.youtube.com/watch?v=hNN0rL5HuxQ
Milleks väikelastega võimelda? Kehaline arendamine on lapse üldises arengus väga oluline. Füüsilise liikumise kaudu toimub aju areng ning areneb loovus. Kergemate harjutuste ja massaažiga võib alustada juba varsti pärast lapse sündi. Tundi on oodatud lapsed al 2-3-kuu vanusest.
Kui beebil on võimalus tunnetada oma keha erinevates asendites, arendab see aju, tasakaalu, koordinatsiooni, mälu ja maailmataju. Võimlemine sobib ka gaaside ja rahutuse leevendamiseks või lihtsalt igavuse peletamiseks. Lisaks rõõm koos ema, isa või vanaemaga tegutsemisest, mis loob suurema läheduse, armastuse ja teineteisemõistmise tunde mõlemale osapoolele.
Võimlemas käimine on kasulik ka emadele – saate ise mõnusa füüsilise koormuse ja pääsete kodust välja teiste emade seltsi, et ühiselt muresid-rõõme jagada, kogemusi vahetada või nõu küsida.
Suuremate (1+ a) laste tunnis on suur rõhk erinevate liikumisviiside, tasakaalu ja koordinatsiooni harjutamisel, aga ka mõtlemisülesannetel läbi liikumise (värvid, loendamine, rühmitamine). Kasutame lõbusaid vahendeid – rõngaid, palle, pulki, ämbreid, rätikuid, sulgi jms.
Beebide tunnis õpitud harjutusi ja akrobaatilisi võtteid saab kasutada kodus igapäevaselt. Varasest lapsepõlvest regulaarselt võimelnud ja ujunud lapsed on edaspidigi tervemad, tugevamad, koostöövalmimad, tähelepanelikumad ja julgemad.